Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

AWANS OLI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

 

8 grudnia 2010 roku o godzinie 9, w Szkole Podstawowej w Bąkowicach odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „der die das Kelner”. Ósemka najlepiej przygotowanych uczniów z klas IV – VI rozpoczęła zmagania z testem, który składał się z czterech części: I – słuchanie ze zrozumieniem, II – część leksykalno – gramatyczna, III – czytanie ze zrozumieniem, IV – pisanie. Zadania były bardzo trudne, gdyż zawierały również zagadnienia z historii i geografii Niemiec. Dzieci przygotowywały się do tego konkursu pod opieką pani Manueli Walczok na lekcjach języka niemieckiego, a także uczestnicząc w dodatkowych zajęciach z tego przedmiotu organizowanych w ramach projektu POKL 9.1.2 „Akademia Równych Szans”.

Uczennica klasy V – Aleksandra Andruszków, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 10 marca 2011 r. Życzymy Oli powodzenia i trzymamy za nią kciuki.

dyrektor szkoły Cezary Zając

wstecz